קמפינג בצפון

אזור הצפון בישראל ידוע בפינות חמד קסומים, נחלים, הרים, חופי ים, עתיקות, אתרי מורשת, מערות ושלל הזדמנויות לטיולים עם לינת שטח או ללא לינת שטח. קמפינג בצפון יהיה חוויה נפלאה בכל גיל. בין אם אתם נוהגים לצאת לטבע כמה פעמים בשנה ובין אם מדובר בפעם הראשונה בה אתם מעזים להעלות על דעתכם שינה באוהל – הטיפים הבאים נועדו לשפר את חווית השטח שלכם. כיום בישראל של שנות האלפיים היציאה לטבע הפכה הרבה יותר נוחה ומהנה. אם תדעו להצטייד נכון ולהקיף את עצמכם באנשי מקצוע הקמפינג שלכם יהיה קל לתפעול, נוח ולא יקר בכלל.

איפה כדאי לעשות קמפינג בצפון?

בחירה נכונה של מיקום היא המפתח לקמפינג מוצלח. עוד בטרם יצאתם מהבית כדאי לבחור את היעד, לבחון את תנאי השטח, להיערך נכון בהתאם ולוודא שאכן האזור מיועד לקמפינג. שימו לב שלא בכל מקום אפשר ומותר להקים אוהל קמפינג בצפון. לינה בשטח מותרת באזורים מסוימים כאשר קיימים מתחמי קמפינג מסודרים עם תאורה, תאי שירותים, מקלחות ולעתים גם שירותי מטבח.

את המיקום שלכם תבחרו על פי הצרכים והציפיות של כל המשתתפים. אם אתם יוצאים לקמפינג עם הילדים ומצפים למצוא באזור משפחות נוספות ואטרקציות לילדים – מתחם קמפינג מבודד בצפון פחות מתאים. המתחמים המבודדים יתאימו יותר ליחידים או כאלו שמחפשים פינה שקטה. כדאי לחקור היטב את האזור ולהצטייד בהתאם באוהל, תאורה, מזרנים שתואמים את סוג הקרקע, כסאות, מחצלות, מצרכי מזון, מים לשתייה/רחצה ותכשירי הגנה מפני יתושים.

איזה אוהל כדאי לקנות לקמפינג?

אם אתם יוצאים לראשונה לקמפינג ומעולם לא התנסיתם בעבר בלינת שטח – כדאי לבחון אופציה של השכרת אוהלים. אין סיבה למהר להשקיע אלפי שקלים ברכישת אוהל, מזרנים וציוד קמפינג. האפשרות לשכור את הציוד בצפון בקרבת אתר הקמפינג חוסכת לכם שעות של עבודה בהעמסה ופריקה של ציוד. החוויה תהיה חיובית יותר בעבור כולם כאשר הציוד מחכה לכם בשטח ולא מונח עליכם במהלך הנסיעה כולה.

אין מקום בצל – מה עושים?

בכל אתר קמפינג בצפון או בכל אזור אחר בארץ, האזורים המוצלים נתפסים מוקדם. גם אם תצאו לדרך השכם בבוקר לא תוכלו להיות בטוחים שתצליחו למצוא פינה מוצלת. עליכם להיות ערוכים נכון עם "צל מתקפל" מהבית. במקום להעמיס את הרכב במזרונים ואוהל שאפשר לשכור בשטח תעמיסו שמשייה, גזיבו מתקפל או צלונית. הצללה נכונה של המתחם תעניק לכם עוד מספר שעות שינה בשעות הבוקר. אם הצלחתם בכל זאת למצוא מקום פנוי מתחת לעץ גדול כדאי למקם את האוהל ממערב לעץ.

מה כדאי לאכול בקמפינג?

גם אם לא בחרתם מתחם קמפינג מבודד בצפון לא בכל חניוני הלילה יש מרכול או תחנת דלק קרובה. חשוב לתכנן מראש את הארוחות ולהיערך עם כמויות נכונות של מצרכי מזון. במידה ויש במקום אפשרות לשכור מקרר כדאי לברר מראש את התנאים. אם אתם מתכננים לבשל בעיקר על מנגל חשוב לוודא שיש במתחם עמדות מתאימות, ברז מים לשטיפת כלים ואפשרות להדליק מדורה. השלימו את ההיערכות עם כמות מספקת של מים לשתייה.

למידע נוסף ראו גם: טיפים והמלצות לטיול קמפינג בכינרת

 

תוכן עניינים

Add to cart